Navroad myCAM HD Q-PRO

myCAMHDQPRO

Nowy produkt

  • System Night Vision+
  • Procesor Ambarella A7 LA55
  • Rozdzielczość 2560x1080
  • Sensor optyczny OmniVision OV 4689
  • Tryby HDR/WDR
  • Kąt widzenia 170 stopni
  • Aktywny uchwyt
  • G-sensor
  • Złącze HDMI
  • Funkcja wykrywania ruchu

Więcej szczegółów

398,0 zł brutto

Więcej informacji

MyCAM HD Q-PRO to wysokiej jakości rejestrator marki NavRoad wyposażony w aktywny uchwyt. To kompaktowe urządzenie zapewnia szerokie kąty widzenia, obraz HDR/WDR oraz znaną już z myCAM HD quick innowacyjną technologię Night Vision+. Całość zamknięta jest w eleganckiej i trwałej obudowie, wykonanej z wysokiej jakości aluminium. Dopełnieniem tego efektywnego rozwiązania jest superwydajny chip Ambarella.

aktywny uchwyt navroad mycam q pro Dedykowany uchwyt aktywny zapewnia stabilne mocowanie rejestratora na szybie samochodu. Pozwala on na szybką instalację kamery bez konieczności żmudnego, każdorazowego podpinania przewodu zasilającego bezpośrednio do niej. Ponadto wbudowany w uchwyt moduł GPS daje możliwość zapisu bieżącej lokalizacji pojazdu oraz jego prędkości.
Wbudowany w urządzenie czuły mikrofon zarejestruje wszystkie dźwięki, jednak funkcję tę można bez problemu wyłączyć i nagrywać wyłącznie obraz.
2,7-calowy ekran o rozdzielczości 320×240 pikseli pozwala na wygodny i szybki podgląd zarejestrowanych materiałów czy dostęp do funkcji urządzenia. Kompaktowa obudowa wykonana z wysokiej jakości, eleganckiego, anodowanego aluminium w kolorze czarnym wygląda stylowo, ale, przede wszystkim, gwarantuje solidną ochronę wrażliwym elementom urządzenia.
Wysokiej jakości soczewka obiektywu o szerokim kącie widzenia sięgającym aż 170° (6G) i jasności f=1,8 zapewnia niemal panoramiczne ujęcia, dzięki czemu rejestrator nagrywa szerszy kadr, pozwalający na ujęcie większej liczby szczegółów niż większość rejestratorów dostępnych na rynku. Dzięki temu kamera zarejestruje nie tylko to, co dzieje się bezpośrednio przed maską samochodu, ale także chodnik czy sąsiedni pas ruchu.
Dzięki zastosowaniu bardzo wydajnego chipu – Ambarella A7 LA 5 filmy są rejestrowane w rzeczywistej rozdzielczości (bez interpolacji) 2560x1080 przy 30. klatkach na sekundę. Istnieje też możliwość swobodnego wyboru niższej rozdzielczości nagrywanego materiału, co zaoszczędzi miejsce na karcie microSD. Ponadto, nagrywany materiał, w przypadku scen dynamicznych, charakteryzuje się wyjątkową jakością i płynnością obrazu. Urządzenie pozwala także na rejestrowanie zdjęć o rozdzielczości do 13 Mpix. Dzięki wykorzystaniu nagrywania w trybie HDR (ang. High Dynamic Range)/WDR (ang. Wide Dynamic Range) urządzenie poprawia dynamikę i kontrast nagrywanego obrazu w sposób zbliżony do działania ludzkiego narządu wzroku.
Kamera obsługuje karty microSD/SDHC/SDXC o pojemności nawet 128 GB (rekomendowane karty minimum klasy 10/UHS1)), a w przypadku zapełnienia karty pamięci, rejestrator automatycznie zacznie nadpisywać najstarszy materiał filmowy z wyłączeniem materiałów zabezpieczonych.
Dzięki zastosowanemu czujnikowi przeciążeń G-sensor, w przypadku gwałtownego manewru lub kolizji, bieżący materiał zostanie automatycznie zabezpieczony przed nadpisaniem.
Wbudowane złącze miniHDMI pozwala na wygodne podłączenie myCAM HD Q-PRO do telewizora lub monitora, bez konieczności wyciągania karty pamięci. Tym samym można przejrzeć zapisane nagrania, w pełnej rozdzielczości, na dużym ekranie.
Rejestrator posiada funkcję wykrywania ruchu, dzięki której, po jej aktywacji, zapis materiału rozpocznie się natychmiast po wykryciu ruchu (rozpoznaniu zmiany obrazu przed obiektywem). Każdorazowe rozpoznanie ruchu spowoduje rejestrację 20-sekundowego filmu.
Zastosowanie przełomowego systemu Night Vision+, użytego już w poprzednim modelu myCAM HD quick, którego centralnym elementem jest najwyższej jakości sensor optyczny OmniVision OV 4689, zapewnia najwyższą czułość obrazu w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowym wsparciem systemu Night Vision+ jest wielosoczewkowy szklany obiektyw, który zapewnia niski poziom zniekształceń oraz wierne odwzorowanie kolorów.
Urządzenie wyposażone zostało w ADAS (Advanced Driver Assistant System), który pozwolił na implementację głosowych systemów ostrzegania, które dzięki zaawansowanym algorytmom rozpoznawania obrazu znacznie poprawiają poziom bezpieczeństwa.
FCWS (ang. Forward Collision Warning System) informuje głosowo o niebezpiecznym zbliżaniu się do pojazdu przed nami, w przypadku nie zachowania należytej uwagi.
Natomiast LDWS (Lane Departure Warning System) to w uproszczeniu asystent pasa ruchu, który informuje nas o przekroczeniu linii wyznaczonego pasa.
Dedykowana urządzeniu aplikacja dla systemu Windows pozwala na jednoczesne wyświetlanie na ekranie komputera nie tylko nagranego obrazu, ale także mapy z aktualną pozycją GPS, prędkością i stopniem przeciążeń. Podczas odtwarzania filmu, pozycja GPS jest aktualizowana na bieżąco i wyświetlana na mapie on-line, dzięki czemu wiemy dokładnie w którym miejscu ewentualne zdarzenie miało miejsce.